Ses İzolasyonu ve Akustik

Günümüzde ses izolasyonu ve akustik sağlamak için farklı sorunların her biri için farklı çözüm yolları üretiliyor. İzolasyon dış seslerin kesilmesinden ibaretken, akustik ihtiyaçlarda sesin yapı içindeki dağılımı da şekillendiriliyor. Kesilmek ve yönlendirilmek istenen sesin ne olduğu dışında yapının boyutları ve malzemeleri de bir ses yalıtım-akustik projesinde önemli etmenler olarak yer alıyor. Bunların dışında görsellik, yangına dayanıklılık, ısı yalıtımının da sağlanması gibi ek özellikler ile her bir ses izolasyonu-akustik projesi kendine özgün bir boyut kazanıyor.

İnşaat şirketlerinin çoğunlukla ses yalıtımını gerçekleştirmemesi sebebi ile konut sahipleri çoğunlukla komşulardan gelen seslerin yanı sıra evin içindeki sürekli uğultudan, makine seslerinden ve dışardan gelen araç-makine seslerinden şikayetçi olmaktadır. Sizin için hazırlanmış bir ses projesi ile sadece bu istenmeyen seslerden kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda komşularınızdan gelebilecek şikayetleri de engellersiniz. Bir ses yalıtımı sistemi ile evinizde rahatlayıp sessizliğin tadını her istediğinizde çıkarabilirsiniz.

Konutlardaki ses yalıtımının bir diğer önemli boyutu ise odaklanma problemlerini ortadan kaldırması; özellikle çocuklarımızın dış seslerden kaynaklı odak problemlerini ortadan kaldırılması, konsantrasyonun yüksek tutulabileceği çalışma alanlarının hazırlanmasından geçiyor. Ses yalıtımı verimli bir çalışma ortamının olmazsa olmazlarından.

Konutlar dışında gürültülü ofis ortamları, eğitim kurumları, binalardaki jeneratör odaları, konferans ve sinema salonları, akustik stüdyolar, kütüphaneler, alışveriş merkezleri gibi birçok kurum ve kuruluştan ses izolasyonu ve akustik destek için projeler geliştiriyoruz.

Konutlarda Ses İzolasyonu Projeleri:

Peki bir ses yalıtım projesi nasıl yapılır? Gökçe Akustik sizler için uzman kadrosuyla evinize gelir, gerekli ölçüm ve tespitlerin sonrasında mimar ve akustik danışmanlar ses izolasyon projenizi hazırlar. Bu proje, kullanıcının istekleri doğrultusunda yapının özellikleri de hesaba katılarak izolasyon malzemesi ve montaj şekli belirlenerek oluşturulur. Online mağazamızdan bu izolasyon malzemelerini ve fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz.

Ses izolasyonu-akustik projeniz hazırlandıktan sonra deneyimli uygulama ekibimiz üst sınıf kaliteli yalıtım malzemeleri ile projeyi uygulamaya evinize gelir. Uygulamanın ardından ses geçirgenliği ölçülür, yalıtımın hedeflenen ölçüme ulaşması sağlanır. Artık huzurlu ve sakin evinizde günün yorgunluğunu ve stresini üstünüzden rahatça atabilirsiniz.

Sizin için ses izolasyonu bir telefon uzaklıkta.

Bizim için ise memnun bırakacağımız müşterilerimiz için zevkli bir macera!

Aklınızda bulunan sorular için çekinmeden arayınız: +90 507 668 41 24