Ses yalıtım malzemeleri nelerdir? Sorusuyla sürekli karşılaşıyoruz. Bu yüzden bu konu hakkında detaylı bir içerik hazırlamaya karar verdik. Aklınızdaki tüm karmaşayı bir kenara bırakacak bu konu hakkında net fikirler edineceksiniz.

Ses yalıtım malzemeleri; genel olarak akustik de yaşanan dengesizlikleri gidermek adına üretilir. Gürültüden, dip seslerden, ses karmaşasından kurtulmak isteyenler birbirinden farklı malzemeleri tercih edebilir. Kişiler kurumsal ya da bireysel olarak akustik bir ev ya da akustik bir ortam yaratmak isteyebilir. Peki, ses yalıtım malzemeleri nelerdir?

Akustik Süngerler: Duvarlara uygulanabilen, yankı, gürültü gibi istenmeyen seslerden arınmanızı sağlayacak en eşsiz çözümlerdir. Genellikle siyah renkte olmasına karşın birçok farklı tasarım da bu harika ürünlerle karşılaşabilirsiniz. Bazı markalar farklı renklerde üretim yapmaktadır.

Ses Kesici Süngerler: Akustik süngerlerden daha hesaplı çözüm olan ses kesici süngerler, sizlere daha orta düzey bir performans sunar fakat gürültüden tamamen arınırsınız.

Akustik Kumaş Kaplı Paneller: Duvarlara ve tavanlara uygulanabilen özel çözümlerdir. İşletmeler, kurumlar, kültürel alanlar, sinema salonları, barlar, büyük ofisler ve daha birçok alanda bu eşsiz dekoratif akustik tasarım ürünleriyle karşılaşabilirsiniz.

Ahşap Akustik Paneller: Ahşap akustik paneller, genel olarak kauçuk levha teknolojisinden faydalanılarak tasarlanır.Elbette halı, şilte gibi türleri de bulunmaktadır. Sizlere dekoratif, etkili akustik ortamlar yaratma imkanı sunar.

Diğer Ses Yalıtım Malzemeleri

Büyük çaplı, küçük çaplı projelerde birçok ses yalıtım malzemesi kullanılır. Bu ürünler yaratacağınız akustik ortama bağlı olarak özenle seçilmelidir. Zemin için kullanılan birçok ses yalıtım malzemesi vardır. Tüm bunlara ek olarak tercih edilen ses yalıtım malzemeleri ise şu şekildedir:

Sünger Yapıştırıcı

Heraklite Ahşap Yünü

Ses Yalıtım Kapısı

Ağır Epdm Ses Bariyeri

Ürün tercihleri tamamen projeye bağlı olarak yapılmalıdır. Doğru ürünlerle gerçekleştiren bir akustik tasarım projesi mükemmel ses kalitesine giden yolda bir anahtardır. Bu yüzden ses yalıtım malzemesi tercihi yaparken büyük bir özen ve dikkat gözetilmelidir. Projeler ancak bu ölçü de başarılı olabilir. Akustik tasarım yapılacak ortamın analizi yapılmalı, daha önce yapılmış olan hatalar, ses desibelleri denetlenmelidir. Tüm denetimlerin ardından proje doğru ürünlerle, kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

Ses yalıtım ürünleri fiyatlarını kontrol etmek için online mağazımıza göz atabilir, ses sorununuzu doğrudan bize ulaşarak çözebilirsiniz : +90 507 668 41 24