Akustik Halı

Sayfa Puan Ver
[Toplam: 7 Ortalama: 2.3]

AKUSTİK HALI

Akustik Halı ; Günümüzde yaşamımızı etkileyen faktörlerden biride yüksek ses maruz kaldığımızdır. Dünyada artık ihtiyaç haline gelen ses yalıtımı akustik ortamlar huzurlu ve daha kaliteli yaşama isteği doğmuştur

  • Renk Seceneği: Var
  • Yanmazlık: Var
  • Yapışkanlık: İsteğe bağlı
TEKNİK AKUSTİK’in kauçuk tabanlı halıları, sadece ayak seslerinde mükemmel bir soğurma sağlamaz, aynı zamanda gürültü seviyesini ve yankılanma süresini de azaltır.
Kauçuk tabanlı akustik halı ses emici özelliğiyle ses yalıtımı sağlar ve konulan zeminde kaymaları engeller.
Kauçuk tabanlı akustik halı zemine serilerek titreşim kaynaklı seslerin engellenmesi sağlanır.
Sert zeminde yürüme veya herhangi bir malzemenin düşmesiyle çıkabilecek sesin etrafa kötü etki etmesini önlemek amacıyla akustik halı kullanılır.
Orta ve yüksek ses frekansları için güçlü emiciler, böylece oda akustiğini kalıcı olarak geliştirirler. Buna ek olarak, halıların özel elastikiyeti kullanıcı konforunu arttırdı.

AVANTAJLARI

40dB’ye kadar etki gürültüsünü azaltır
yankılanma süresini, muazzam zemine kıyasla% 40’a kadar azaltır
yüksek düzeyde ambiyans ses emilimi: 0,40 Alfa-w’ye kadar
duvardan duvara halılar için yapışkan olmayan döşeme
başka özel altlık gerekli değil
lüks yürüyüş konforu
alerji hastaları için uygundur (Alman Teknik Teftiş Kurulu tarafından “TÜV” sertifikalıdır)
alternatif gürültü azaltımına kıyasla daha ucuz
daha iyi ısı yalıtımı enerji tasarrufuna yardımcı olur

Renkler: Mavi, Bordo, Gri, Kırmızı, Siyah, Kırçıllı,
Ebat: 2 mt eninde
Boy: Serbest

Kauçuk Tabanlı Akustik ses yalıtım halısı yanmaz aşınmaz trafiği yoğun alanlarda kullanılabilir halı çeşididir.
Akustik halı ses yalıtım halıları hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için teknik akustik ofisi ile görüşün.
Günümüzde yaşamımızı etkileyen faktörlerden biride yüksek ses maruz kaldığımız’dır. Dünyada artık ihtiyaç haline gelen ses yalıtımı akustik ortamlar huzurlu ve daha kaliteli yaşama isteği doğmuştur. Biz Akustik firması olarak Türkiye’de istanbul ilinde kurmuş olduğumuz mimarlık faliyetlerimizi akustik alanında 2009 dan beri geliştirmekteyiz. İhtiyaca uygun çözümler sunan firmamız bünyesinde 2 adet akustik danışman ve 1 adet inşaat mühendisi ile akustik alanında hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.
Açık alan ofisler ve çağrı merkezleri gibi sesin yankılanmasının çok olduğu ortamlarda ilk önerilemeriz Zemin ve Tavan ses ve akustik yalıtımı ile başlamaktadır. Duvarlarda kısmi olarak akustik panolar ile çözüme gidilebilmektedir.
zeminlerde akustik halı önermekteyiz. Piyasada kauçuk tabanlı ses yalıtım halısı adı altında satılan halıların akustik ve ses yalıtımı ile ilgsi bulunmamaktadır. tamamen yanıltıcı bilgi verilmektedir.
Firmanızın ofisinizin çalışma ortamınızın kısacası akustik ihtiyacı doğan alanlarınızın akustik ve ses yalıtmı ihtiyaçları için bizi arayın. Uzman arkadaşlarımızdan can kurtaracak yardımlar alabilirsiniz.
Ses ve gürültü yalıtımı kullanımının söz konusu olduğu alanlarda – oda, konser salonu, kayıt stüdyosu vs. – duyulan sesler, ses kaynağından – müzik seti, televizyon, orkestra vs. – çıkan sesler ile o seslerin duvar ve mevcut eşyalardan gelen yansımalar şeklinde algılanmaktadır. Yansıyan sesler, direkt olarak kaynaktan gelen seslerden çok daha fazla süre havada yol alırlar kulağımıza daha geç gelirler ve distorsion ( kırılma ) ile ses çamurlaşması yaratırlar. Bu sebeple direkt sesin anlaşılmasını ve olduğu gibi algılanmasını önlerler. Sonuç olarak dinleyici direkt ses kaynağını yüksek sesle dinlemek zorunda kalır ve bu kırılma ve çamurlaşmaları daha da dayanılmaz hale getirir. Akustik ürünlerimizin temel niteliği, bu kirliliği ortadan kaldırarak sesleri, çevreye de zarar vermeden doğal algılama seviyesine getirmesidir

Özellikle hastanelerde, okullarda, stüdyolarda, televizyon kanallarında, radyo kanallarında, reji odalarında, makine dairelerinde, klima ve jeneratör odalarında, toplantı salonlarında, konferans salonlarında, tiyatro sinema salonları gibi bir çok kullanım alanına sahiptirler.Basotect Melamin süngerleri evinizdeki müzik odası veya mini sinema odası gibi mekanlarınızdada kullanabilirsiniz. Uygulamasını kendinizde kolayca yapabilirsiniz. Basotect Melamin süngerlerin kullanımları ve uygulamaları kolaydır. Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleride vardır.